Uzziniet svarīgāko par kultūras apmaiņas programmām! 

Ja es piedalījos kultūras apmaiņas programmā ar J1 vīzu, vai man ir jāiesniedz nodokļu deklarācija?

J-1 vīzu turētājiem ASV ir jāmaksā nodokļi par visiem ASV gūtajiem ienākumiem, ko viņi saņem uzturēšanās laikā. Nodokļu summa ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, ienākumu apjoma, no tā, cik procentuāli nodokļus iekasē valsts, uz kuru esat devies, un no tā, vai jūsu dzīvesvietas valstij ir noslēgts nodokļu līgums ar ASV.

Kāda nodokļu likme man kā “Work and Travel” dalībniekam ir jāmaksā?

Kā J1 dalībnieks ASV esat pakļauts nodokļiem, tostarp federālajam ienākuma nodoklim, štata ienākuma nodoklim un pašvaldību ienākuma nodoklim. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka pastāv dažādi noteikumi un nodokļu atbrīvojumi. Tāpēc ir svarīgi par tiem pajautāt savam darba devējam, pirms sākat darba dienu.

Svarīga informācija par jaunajiem imigrācijas noteikumiem uz Kanādu

Kanāda nesen ieviesa jaunus ierobežojumus Meksikas pilsoņiem, kuri vēlas ceļot uz šo valsti. Tie, kam ir derīga ASV neimigrācijas vīza vai kas pēdējo 10 gadu laikā ir saņēmuši Kanādas vīzu, varēs pieteikties elektroniskai ceļošanas atļaujai (ETA), lai ar Meksikas pasi ceļotu uz Kanādu ar gaisa transportu. Tomēr tiem, kas neatbilst šiem nosacījumiem, ir jāpiesakās Kanādas apmeklētāja vīzas saņemšanai. Šie pasākumi ir veikti, jo ir palielinājies to patvēruma pieteikumu skaits, kurus Meksikas pilsoņi ir noraidījuši, atsaukuši vai atteikušies no tiem. 

Uzziniet vairāk par visām programmām, ko varat īstenot Amerikas Savienotajās Valstīs ar J1 vīzu.

J-1 vīza sniedz lieliskas iespējas jauniešiem no visas pasaules, kuri vēlas ceļot un gūt pieredzi ASV. Šīs daudzpusīgās programmas ļauj ārvalstu pilsoņiem ierasties ASV, lai mācītu, studētu, demonstrētu īpašas prasmes vai iegūtu darba apmācību. Šo programmu ilgums var būt no dažām nedēļām līdz vairākiem gadiem. Tas ir bagātinošs veids, kā iejusties Amerikas kultūrā un attīstīt profesionālās prasmes dažādās jomās.

Kas man var palīdzēt sagatavot nodokļu deklarāciju, ja es biju J1 dalībnieks?

Sprintax ir vienīgā automātiskā tiešsaistes federālo un štata nodokļu sagatavošanas programmatūra nerezidentiem ASV. Izveidojot Sprintax kontu, jūs varat viegli sagatavot 1040NR nodokļu deklarāciju (nerezidentu ārvalstnieku nodokļu deklarāciju) un 8843 veidlapu. Sprintax var arī palīdzēt jums pieprasīt nodokļu atmaksu.

Kādi dokumenti man ir nepieciešami, lai iesniegtu nodokļu deklarāciju?

Kad sākat nodokļu deklarācijas sagatavošanu, jums līdzi jābūt šādiem dokumentiem:

  • Pase
  • ieceļošanas un izceļošanas datumi no ASV par pašreizējo un visiem iepriekšējiem apmeklējumiem.
  • W-2, 1042-S un/vai 1099 veidlapa u.c. (W-2 veidlapu jūs saņemsiet no katra darba devēja).
  • Informācija par vīzu/imigrācijas statusu - veidlapa DS-2019.
  • Sociālā nodrošinājuma numurs (SSN) vai individuālais nodokļu maksātāja identifikācijas numurs (ITIN)

Līdz kuram datumam es kā J-1 darbinieks varu iesniegt ASV nodokļu deklarāciju?

2023. gada ASV nodokļu deklarācijas iesniegšanas termiņš ir 18. aprīlis. Visiem J-1 programmas dalībniekiem ir jāiesniedz nodokļu deklarācija. Un ir ļoti svarīgi, lai jūs pareizi aizpildītu savu ienākuma nodokļa deklarāciju. Par nodokļu deklarācijas neiesniegšanu vai nepareizas nodokļu deklarācijas iesniegšanu var tikt uzlikts naudas sods vai soda nauda. Jūs varat arī apdraudēt savu turpmāko ASV uzturēšanās vīzas pieteikumu.

Vai ir iespējams pieprasīt nodokļu atmaksu?

Jā, ja, iesniedzot nodokļu deklarāciju, jums ir tiesības uz nodokļu atmaksu, IRS jums to atmaksās. Daži dalībnieki, kas nonāk parādā IRS, apjukuši un domā, ka, samaksājot parādu, viņi vēlāk varēs saņemt atmaksu. Tas tā NAV. Jums vai nu būs tiesības uz atmaksu, vai arī parāds, bet ne abas iespējas.

Kā es varu zināt, vai esmu rezidents vai nerezidents, ja man ir J1 vīza?

Lielākā daļa J-1 vīzu turētāju Amerikas Savienotajās Valstīs tiek uzskatīti par nerezidentiem nodokļu vajadzībām. To nosaka pēc tā sauktā būtiskās klātbūtnes testa, ko izmanto IRS, lai izlemtu, vai personai, kas nav ne ASV pilsonis, ne pastāvīgais ASV iedzīvotājs, par konkrēto gadu jāmaksā nodokļi kā ASV pilsonim vai kā nerezidentam ārvalstniekam.

Cik ilgā laikā ir jāsaņem J1 nodokļu atmaksa?

Precīzus termiņus nosaka IRS, un tie ir atšķirīgi katrai atmaksai*, tāpēc ir grūti noteikt precīzu termiņu jūsu atmaksai. Tiek lēsts, ka papīra ienākumu nodokļa deklarāciju apstrādes laiks ir 4-6 nedēļas no brīža, kad IRS saņem nodokļu deklarāciju.

*Jūs varēsiet saņemt iemaksu tikai tad, ja jums ir ASV bankas konts uz jūsu vārda. Vai arī, ja esat izvēlējies iespēju saņemt čeku, to nosūtīs pa pastu, un laiku noteiks jūsu valsts pasta uzņēmums.

Sazinieties ar mums